Letnie Koncerty „Na Dywaniku u Marii” – GIENO BAND 50 YEARS LATER

letnie koncerty na dywaniku u marii gieno band 50 years later

Letnie Koncerty „Na Dywaniku u Marii” – GIENO BAND 50 YEARS LATER

Letnie koncerty „Na Dywaniku u Marii” stały się już nieodłącznym elementem kulturalnego krajobrazu Suwałk. Tegoroczna edycja, na którą serdecznie zapraszamy, odbędzie się 6 lipca 2024 roku o godzinie 18:00 na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wstęp na koncert jest wolny.

W tym roku otwarcie koncertów uświetni występ zespołu GIENO BAND 50 YEARS LATER. Zespół składa się z pięciu doświadczonych muzyków, którzy są doskonale znani suwalskiej publiczności, szczególnie tej gustującej w bluesie i jazzie. Skład zespołu tworzą Andrzej Łanczkowski, Krzysztof Anuszkiewicz, Wiesław Kołowerzo oraz Eugeniusz Roszko.

Muzyka GIENO BAND 50 YEARS LATER to powrót do brzmień lat 70-tych, które łączą suwalskie tradycje bluesowe (takie jak Browar Blues Band czy Kawa z Deszczem) z wpływami światowych grup blues-rockowych (np. Allman Brothers Band, Wishbone Ash). Ich charakterystyczne brzmienie i wyjątkowy styl gwarantują niezapomniany wieczór pełen muzycznych wrażeń.

Koncert na Placu Marii Konopnickiej to doskonała okazja, aby spędzić ciepły letni wieczór w centrum Suwałk, delektując się muzyką na żywo w gronie przyjaciół i rodziny. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które jest doskonałym przykładem bogatej oferty kulturalnej naszego miasta.