Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych – Suwałki 2024

ogolnopolski konkurs chorow dzieciecych suwalki 2024

Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury, które odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku. Konkurs skupia się na promowaniu talentów wokalnych dzieci i młodzieży do 16 roku życia, zarówno ze szkół, jak i chórów pozaszkolnych, włączając nowo dodaną kategorię dla chórów działających przy szkołach muzycznych.

Zgłoszenia do konkursu były przyjmowane do 29 marca 2024 roku. Uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania dowolnych utworów a cappella oraz z towarzyszeniem fortepianu, w tym co najmniej dwa utwory kompozytorów polskich. Celem konkursu jest nie tylko popularyzacja polskiej muzyki chóralnej wśród młodych wykonawców, ale również podnoszenie ich umiejętności wokalnych i wykonawczych.

Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do wykazania się przed jury i publicznością, a także do zdobycia cennego doświadczenia scenicznego. Szczegółowe informacje, w tym regulamin i karta zgłoszenia, są dostępne bezpośrednio na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych w Suwałkach 2024 – program

Informacje Ogólne

Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku w Suwalskim Ośrodku Kultury, w Sali im. Andrzeja Wajdy przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Konkurs rozpocznie się o godzinie 10.45 i zakończy koncertem laureatów o godzinie 16.00.

Szczegółowy Program Konkursu

 • 10.45 – Rozpoczęcie konkursu
 • 11.00 – Chór Szkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Raczkach, dyrygent: Róża Grudzińska (kat. A)
 • 11.15 – Chór Feliksinki Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, dyrygent: Beata Ordyniec (kat. A)
 • 11.30 – Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Giżycku, dyrygent: Aneta Biłas (kat. B)
 • 11.45 – Chór CANTABILE Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Wysokiem Mazowieckiem, dyrygent: Monika Sypytkowska (kat. B)
 • 12.00 – Chór Filii Cantus Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku, dyrygent: Jolanta Drużyńska (kat. A)
 • 12.15 – Chór Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku, dyrygent: Jolanta Drużyńska (kat. A)
 • 12.30 – Chór „Vox spem” Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku, dyrygent: Paulina Sakowicz (kat. A)
 • 12.45 – Chór Dziecięcy „Viva” ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Białymstoku, dyrygent: Jolanta Gwiadowska (kat. A)
 • 13.00 – Chór Zespołu Szkół Muzycznych I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej, dyrygent: Piotr Gołowczyc (kat. B)
 • 13.15 – Chór CUDAWIANKI Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 i 3 w Działdowie, dyrygent: Danuta Czeczot (kat. A)
 • 13.30 – Chór Villanella Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, dyrygent: Marta Zdrajkowska (kat. B)
 • 13.45-16.00 – Przerwa
 • 16.00 – Ogłoszenie wyników i Koncert Laureatów

Wsparcie i Patronaty

Konkurs wspierany jest przez Województwo Podlaskie jako Partner Strategiczny. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Suwałk, Czesław Renkiewicz. Sponsorzy wydarzenia to IMBUD – Materiały Budowlane, Piotr i Krystyna Bagińscy S.C., Pizzeria-Galeria Rozmarino, Przedsiębiorstwo Handlowe Jan Kalinowski, a partnerem jest Hotel Loft 1898.

Kategorie Konkursowe

Chóry uczestniczą w dwóch kategoriach: A (szkoły podstawowe) oraz B (szkoły muzyczne), co umożliwia ocenę i porównanie umiejętności zespołów o podobnym poziomie zaawansowania.

Szczegóły wydarzenia
Szczegóły wydarzenia