KONCERT UNION OF BLUES

koncert union of blues

UNION OF BLUES

Po dekadzie oczekiwania, polscy fani muzyki bluesowej mogą wreszcie odetchnąć z ulgą – UNION OF BLUES, znakomity zespół składający się z litewskich i polskich muzyków, wraca, aby ponownie oczarować swoją publiczność na żywo. Ta wyjątkowa kolaboracja, która pierwotnie zrodziła się z pasji i miłości do bluesa podczas Suwałki Blues Festival w 2010 roku, szybko przerodziła się w coś znacznie większego, co zaowocowało pierwszymi koncertami pod koniec 2011 roku.

Historia w skrócie

UNION OF BLUES to projekt, który wykrystalizował się z wieloletniej współpracy między muzykami z Suwałk i Wilna. Zjednoczeni wspólną pasją, stworzyli oni przestrzeń, w której mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i interpretacjami bluesowych standardów oraz własnych kompozycji. W 2012 roku, jako zwieńczenie ich wspólnych wysiłków, światło dzienne ujrzała płyta CD „Union OF Blues”, która stanowiła kamień milowy dla tego międzynarodowego projektu.

Skład zespołu

  • Virgilijus Jutas – wokalista i gitarzysta, uznawany za jednego z najlepszych litewskich muzyków bluesowych, lider grupy Blues Makers.
  • Aleksandr Belkin – wszechstronny muzyk, grający na gitarze akustycznej, ukulele, harmonijce ustnej i instrumentach perkusyjnych, znany również z wokalu.
  • Bogdan Topolski – mistrz gitary akustycznej, dopełniający litewsko-polski skład zespołu.

Wizytówka muzyczna

Virgilijus Jutas, z ponad 25-letnim doświadczeniem na scenie bluesowej, jest filarem zespołu. Jego współpraca z amerykańskimi i międzynarodowymi artystami bluesowymi, a także udział w największych festiwalach na Litwie, dodają projektowi unikalnego charakteru. Aleksandr Belkin, z jego eklektycznym podejściem do muzyki, i Bogdan Topolski, z doskonałym wyczuciem gitary, wspólnie tworzą niepowtarzalne aranżacje, które ożywają na scenie.

Zaproszenie na koncert

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby zobaczyć UNION OF BLUES na żywo. Ich powrót na polskie sceny po tak długiej przerwie jest wydarzeniem, którego nie można przegapić. To będzie wieczór pełen autentycznych bluesowych rytmów, głębokich emocji i niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Szczegóły wydarzenia

Kiedy: 12 kwietnia 2024 roku

Godzina: 19:00

Szczegóły wydarzenia
Szczegóły wydarzenia