Koncert Jerzy Małek Quintet

koncert jerzy malek quintet

Koncert Jerzy Małek Quintet

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Jerzy Małek Quintet, który odbędzie się w Suwałkach. Ten niezwykły zespół jazzowy, składający się z czołowych polskich muzyków, zagra dla Państwa utwory będące fuzją wielu gatunków muzycznych i jazzu, połączonych jazzową improwizacją.

Skład zespołu:

  • Jerzy Małek – trąbka, flugelhorn
  • Radek Nowicki – saksofon tenorowy
  • Piotr Wyleżoł – fortepian
  • Andrzej Święs – kontrabas
  • Sebastian Frankiewicz – perkusja

Muzyczny Styl

Muzyka Jerzy Małek Quintet to wielopoziomowa podróż przez różne style i gatunki muzyczne, z wyraźnym wpływem modernistycznego jazzu. W warstwie harmonicznej zespołu usłyszymy skomplikowane połączenia akordów, które tworzą bogatą i złożoną narrację muzyczną. Kompozycje charakteryzują się impresjonistycznym rozwijaniem formy, co pozwala na płynne łączenie elementów jazzu nowoczesnego z innymi gatunkami muzycznymi.

Melodia i Rytm

Melodyczne frazy podkreślają dźwiękową harmonię kompozycji, co sprawia, że muzyka, mimo swojej złożoności, staje się przystępna nawet dla mniej doświadczonych słuchaczy. Warstwa rytmiczna jest niezwykle bogata i spaja cały projekt, tworząc unikalną kwintesencję stylu muzycznego zespołu.

Inspiracje

Podczas improwizacji zespół czerpie inspiracje z twórczości wielkich mistrzów jazzu, takich jak Miles Davis, John Coltrane, Wayne Shorter, Freddie Hubbard, Woody Shaw, Joe Henderson, Herbie Hancock, Kenny Wheeler, Keith Jarrett, Brad Mehldau i wielu innych. Jerzy Małek i jego kwintet starają się odzwierciedlić rzeczywistość poprzez dźwięki, wykorzystując język jazzu do snucia różnorodnych opowieści – czasem smutnych, czasem wesołych, zawsze głębokich i pełnych emocji.

Data i Miejsce

  • Data: 20 maja 2024
  • Godzina: 17:00
  • Miejsce: Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71, Suwałki

Wstęp na koncert jest wolny. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

Nie przegapcie tej okazji, aby posłuchać jednego z najlepszych polskich zespołów jazzowych na żywo. Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły wydarzenia
Szczegóły wydarzenia