Wybitne Osiągnięcia Artystów z Suwalszczyzny na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

wybitne osiagniecia artystow z suwalszczyzny na festiwalu kapel i spiewakow ludowych 2

Wybitne Osiągnięcia Artystów z Suwalszczyzny na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

W dniach 20-23 czerwca 2024 roku Kazimierz Dolny nad Wisłą stał się miejscem pełnym tradycyjnej muzyki ludowej, goszcząc 58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W tym roku Suwalszczyzna mogła się pochwalić wyjątkowymi talentami, które zdobyły uznanie zarówno jury, jak i publiczności.

Reprezentacja naszego regionu została wyłoniona podczas Przeglądu Muzyki Ludowej Suwalszczyzny, który odbył się na Suwalskim Jarmarku Folkloru i Smaku 2023. Organizatorem tego wydarzenia był Suwalski Ośrodek Kultury, który zapewnił naszym artystom możliwość wystąpienia na ogólnopolskiej scenie.

W Kazimierzu Dolnym Suwalszczyznę reprezentowali:

  • Zespół „Rospuda” z Filipowa w kategorii zespołów śpiewaczych,
  • Krzysztof Dziemian z Sejn w kategorii śpiewaków solistów,
  • Kapela Kanka Franka w kategorii kapel,
  • Beata Szyszko-Anzulewicz z uczniami Darią i Kordianem Anzulewicz z Rutki-Tartak w kategorii młodzieżowej Mistrz-Uczeń.

Artyści wrócili do domu z wieloma sukcesami. W kategorii Mistrz-Uczeń, Beata Szyszko-Anzulewicz wraz z Darią i Kordianem Anzulewicz zdobyli pierwsze miejsce, co jest ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem ich talentu oraz ciężkiej pracy. Kapela Kanka Franka również zaprezentowała się wyśmienicie, zdobywając trzecie miejsce w swojej kategorii.

Warto także wspomnieć o sukcesie śpiewaka solisty Marcina Lićwinko z Rogożynka koło Lipska, który zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii. Marcin uzyskał nominację do Kazimierza w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, reprezentując województwo podlaskie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i cieszymy się z ich osiągnięć. Już pod koniec lipca będzie okazja, by ponownie usłyszeć tych utalentowanych artystów podczas Suwalskiego Jarmarku Folkloru i Smaku 2024. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu i wspierania lokalnej kultury ludowej.

wybitne osiagniecia artystow z suwalszczyzny na festiwalu kapel i spiewakow ludowych 1wybitne osiagniecia artystow z suwalszczyzny na festiwalu kapel i spiewakow ludowych 3wybitne osiagniecia artystow z suwalszczyzny na festiwalu kapel i spiewakow ludowych 2