
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do udziału w dwudziestej edycji konkursu literackiego „Suwalskie Limeryki Latem” pod tytułem „Gdzie są Jaćwingowie”. Prace można dostarczać do 31 lipca 2026 r.
Temat i cel konkursu
W tej edycji, z powodu 120. rocznicy urodzin Knuta Olofa Falka, szwedzkiego językoznawcy, uczestnika Kompleksowej Ekspedycji Jaćwieskiej i badacza nazw Suwalszczyzny, szczególnie cenione będą utwory nawiązujące do jaćwieskiej historii regionu.
Celem konkursu jest popularyzacja poezji, w szczególności limeryku, promocja Suwałk oraz Suwalszczyzny na mapie kulturalnej Polski, odkrywanie i wspieranie talentów literackich oraz wzbogacanie codzienności o uśmiech i radość płynącą z twórczości literackiej.
Zgłoszenia
Prace konkursowe należy dostarczyć w 3 egzemplarzach do 31 lipca 2026 r. do Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu w załączniku.
Organizacja i patronaty
Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Czesława Renkiewicza, Prezydenta Miasta Suwałk.
Organizatorami są Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, Stowarzyszenie Kulturalne Bibliofil oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Partnerami są Urząd Miejski w Suwałkach oraz Powiat Suwalski. Patronat medialny sprawuje DwuTygodnik Suwalski.






